A legelterjedtebb bútor alapanyag a világon a fa. Szinte nincs olyan fa, amiből ne lehetne bútort előállítani. Megmunkálás szempontjából megkülönböztetjük a keményfákat és a puhafákat. A keményfák jellemzői, hogy nagyobb sűrűségűek, tehát egységnyi térfogatban nagyobb mennyiségű a tiszta faanyag, ezáltal jobban ellenáll a külső fizikai hatásoknak. Ilyen például a tölgy, a mahagóni vagy a cseresznye. A puhafák táborába pedig leginkább a tűlevelűek, a fenyőfélék tartoznak, amik mai napig töretlen népszerűségnek örvendenek, mivel számtalan típusú bútor készíthető belőlük.

A magyar bútorgyártás két kedvelt fatípusa közé tartozik a borovi és a lucfenyő.
Mindketten a puhafák közé sorolandók, de mi a különbség köztük? Nézzük!
A borovi fenyő
Hegyvidéki, méretes fenyő, erdei fenyőnek is hívják. Magas gyantatartalmának köszönhetően nem csak a bútoriparban használjuk: az építőipar is szívesen dolgozik vele. Készítenek belőle burkolatokat, gerendákat, furnért és persze mi, asztalosok tömör bútorokat is. Erősen csomós a szerkezete, ezért a megmunkálása, felületkezelése nehézkesebb, de a belőle készített bútor minden tekintetben időtálló marad. Színe az idő múlásával változik, de akár a bor, ez is nemesedik általa.
A lucfenyő
Nem csak kiváló karácsonyfa, szuper bútor, sőt még hangszer is készthető belőle! Világosabb színű, közepes gyantatartalmú fa, ezért a bútorgyártás népszerű fenyőtípusa. Óvatos megmunkálást kíván, hiszen rugalmas, könnyű, de egyben masszív alapanyag. Készítünk belőle tömörfa bútorokat, ablakokat, ajtókat, burkolólécet, hajópadlót és gerendát is. Erezete, csomói egyedülállóak, ami rusztikus hatásával kiemeli a természet szépségét otthonunkban. Szinte bármilyen stílusú lakáshoz, házhoz illik, ám az évek múlásával ennél a fenyőnél is számolni kell a színváltozással.
Cikkünket hamarosan folytatjuk további népszerű fafajtákkal, maradjatok velünk!
Egyedi bútort keresel? Jó helyen jársz! Kérj árajánlatot és mi megvalósítjuk az ötleteidet!