3100 Salgótarján, Erdész u. 42.

Egy kertes ház terasza általában a lakók egyik kedvelt helyszíne. Szeretünk kiülni a csillagfényes nyári estéken tücsökciripelést hallgatni (esetleg a kedvesünk és egy pohár bor társaságában...) vagy reggel gőzölgő kávét inni és figyelni az első napsugarakat. Idilli, ugye?


Az előző cikkben arról írtunk nektek, hogyan tudjátok a természet változását kreatívan kihasználni. Azóta az idő hidegebbre fordult, s bár még előfordul, hogy ránk mosolyog a nap, az imént említett reggeli kávét már szívesebben fogyasztjuk odabent.

Ősztől tavaszig jó megoldás lehet egy téliesített terasz vagy földig üveges télikert, mely több funkciót is elláthat: pihenőhelye lehet a virágaidnak és növényeidnek, vagy éppen neked, ahonnan kellemes melegből figyelheted a változó természetet és gyönyörködhetsz a panorámában.

Természetesen nem hoztuk volna szóba ezeket az építményeket, ha nem lett volna közünk egy ilyen projekthez. Olyan asztalosmunkát mutatunk most meg nektek, mely megnöveli a ház lakrészét és hangulatos környezetet is teremt egyben.

 

A strapabíró borovi és lucfenyő faszerkezet - hála a megfelelő felületkezelésnek - ellenáll a zord időjárásnak, s a hőszigetelt üvegfelületeknek és a polikarbonát tetőnek köszönhetően a napsugarak kellemesen felmelegítik a teret.

 

Ez a télikert nem csak az ügyes asztalosainknak köszönhetően lett csodás hely, a panoráma is igen sokat dob a környezeten, ugyanis a ház a Somoskői vár tövében található. A JAMK recepciós pultja kapcsán már írtunk nektek a városunkat körülvevő különleges építményekről, azonban ez a középkori vár kimaradt a sorból.

Somoskő várát a Kacsics nemzetség emelte a szlovák-magyar határ vulkáni csúcsára 13. század második felében. Az épületet egészen a 15. század közepéig lakták, majd az 1600-as évek végén elvesztette hadi fontosságát, miután a vár állapota romlani kezdett. Az 1970-es években felújítási munkálatokba kezdtek, ám sajnos ezek Szlovákia önálló állammá alakulása után félbeszakadtak. A vár északi oldalán található egy különleges geológiai képződmény, a bazaltorgona, egykor innen fejtették Bécs utcáinak macskaköveit. Petőfi Sándor költőnk 1845-ben járt itt, látogatásának emlékét a vár alatti Petőfi-kunyhó őrzi.

S ha a gyönyörű történelmi panoráma nem tenné elég különlegessé a helyet egy díszes ablaküveg is emeli a varázsát. :)

 

Ha szeretnél egy hasonló télikertet, vagy egyedi fa nyílászárót, itt találod az elérhetőségeinket.