Már megtanultunk padot, polcot, pálinkát (ja, azt még nem!) készíteni, és mutattunk ötleteket maradék faanyag, sőt fűrészpor felhasználására is. Ma továbbmegyünk és egyenesen falra mászunk. Jöhetnek a képkeretkészítés trükkjei?
Hiszen most nagyon sokan otthon vagytok (mi továbbra is teljesítjük a megrendeléseket), és tudjuk, milyen nehéz is lehet a bezártság. Az pedig végképp nem mindegy ebben az esetben, hogy a saját „kalitkátoknak” milyen a hangulata. Egy képkeret – ha hiszed, ha nem – tuti megoldás rosszkedv ellen, hiszen szépen dekorál, ha pedig direkt az otthonodba készítteted, akkor biztosan odaillő is lesz.
Mire jó a képkeret?
Mi is foglalkozunk képkeretkészítéssel, de csak egyedi megrendelés formájában és inkább kivételes esetekben, mert a főprofilunk a nagyobb facsodák varázslása. Éppen ezért azt javasoljuk, állj neki magad a saját speciális képkeretednek, aztán veregesd meg a válladat és kérd a megérdemelt sörödet. A képkeret ugyanis nem csak családi fényképek vagy a gyermekek rajzainak kiállítására jó, hanem a párod ékszereinek tárolásához is remek választás. Ha eleve erre készíted, tuti lesz az a sör!
Na, de nézzük, mi is kell hozzá!
Nem, nem a legközelebbi áruház, ahol készen és olcsón megveheted. Mi lenne abban a pláne? Sörre hajtunk, emlékszel? Az viszont nem árt, ha saját lécek híján azért egy kisebb barkácsboltba beugrasz.
A képkeretkészítés alapjai
Ott jó minőségű léceket, akasztókat szerezhetsz be, amelyeket aztán
- méretre szabva,
- a végeket ferdére vágva,
- majd összeragasztva és
- szeggel megerősítve
akciózhatsz is a műhelyedben. Mert igazából ennyiből áll egy elődolgozott lécekből készített képkeret megalkotása. (A neten számos videót találsz erről.)
Persze ha szeretsz szinte mindent magad csinálni, akkor hosszabb és időigényesebb folyamatról beszélünk. Ebben az esetben ugyanis rád vár a fentieken kívül a falécek előkészítése, a csiszolás, mázolás, lakkozás és – ha nagyobb keretben gondolkozol – akkor persze a keret egyedi rögzítése is.
Nagyobb képkeret nagyobb türelmet is igényel
Mert a ragasztás önmagában soha nem elég. Legyen akármilyen jó faragasztód, a képkeretedben nem bízhatsz meg. Kisebb fajtánál elég csak szeggel oldalról megerősíteni az illesztést, de nagyobbaknál szükséged lehet
- tűzőkapcsokra,
- sarokvasakra,
- saroklapokra,
- csapokra is.
Ha a ház úrnőjének sok ékszere van, akkor kösd fel a gatyádat, vagy vegyél egy ékszerdobozt inkább. Esetleg még mindig maradhatsz a képkeret eredeti funkciójánál, és beletehetsz egy kettőtökről készült fényképet. Mégiscsak kell az a sör, igaz?
Szóval ne add fel, alkoss ezen a héten is valamit! Mi is azt tesszük.