Az asztalokról mint a szakmánknak nevet adó bútorról már írtunk egyszer. (Naná, mégiscsak innen kaptuk a nevünket.) Arról azonban még nem, hogy hogyan használd őket. Igen, jól olvastad. Ennek is megvan ugyanis a maga jelentősége. Persze nem mindegy, milyen asztalról is beszélünk.
Asztalfajták
Hiszen rendeltetésétől függően van
- étkezőasztal,
- író- vagy dolgozóasztal,
- de még varrógépasztal vagy
- speciális laborasztal is.
Ha a történelmet nézzük, akkor létezett/létezik
- kőasztal (karólábon álló malomkővel az udvaron),
- kecskelábú asztal (bakos asztal, amelyeket esküvőkön használtak),
- gótikus asztal (bölcsős vagy erdélyi asztal),
- reneszánsz asztal (olaszlábas),
- kisipari asztalok (virágmintásak, intarziások) és egyéb
- speciális asztalok.
Mi most a saját kis dolgozóasztalodról beszélünk, amelyet vagy otthon, vagy a munkahelyeden használsz. Ahhoz hoztunk ötleteket, hogy mi kerüljön rá, bele, mellé, és hogy milyen asztalod is legyen.
Hogyan tarts rendet az asztalodon?
Függetlenül attól, hogy kell-e asztal a munkánkhoz, vagy sem, mindenkinek szüksége van íróasztalra. Mert a csekkeket kitölteni, a számlákat tárolni, a keresztrejtvényt megfejteni, a gyerek papírjait aláírni akkor is kell valahol. És milyen jó is az, ha a szórólapok, egyéb újságok nem mindig a konyhapulton vagy az étkezőasztalon landolnak, ugye?
Éppen ezért a következőkre ügyelj:
- Az íróasztalod legalább 90 cm széles legyen, hogy kényelmesen le tudj mellé ülni. Ennél kisebb asztal maximum virágcserép tárolására alkalmas.
- Legyen legalább egy fiókja, de a legjobb, ha egy kis fiókos szekrény is tartozik hozzá.
- Készüljön kemény, de könnyű fából, hogy szükség esetén egyszerűen el lehessen mozdítani.
- Célszerű falhoz tolni, hogy legyen egy extra falfelületed, amelyre kiteheted a jegyzeteidet, fényképeket, bármilyen dekorációt, amire szükséged lehet az otthonos érzéshez.
- Az asztallapot ne zsúfold tele (azért van fiókod). Szerintünk elég csak egy ceruzatartó és egy jegyzettömb rá, de ha van valami integetős kínai macskád, egye fene. A lényeg, hogy legyen elég helyed.
- Ha gépet is használsz (értsd PC-t vagy laptopot), akkor szerencsés, ha ennek is megvan a maga helye. A laptopot egy kihúzhatós fiókban tartsd, asztali gép esetén pedig a klaviatúra menjen oda.
- Ne felejtkezz el a fényforrásokról sem. Ha balkezes vagy, akkor jobbról, ha jobbkezes, akkor balról kell elhelyezned a lámpádat.
- Ha az asztalod esetleg egy szekrénybe van beépítve, lenyitható asztallappal, akkor a világításodnak is célszerű beépítettnek lennie.
Ha erre a pár apróságra odafigyelsz, máris van egy esztétikus sarkod, ahol elintézheted a családod ügyeit, és minden papírt (jótállási jegyet, garancialevelet) stb. egy helyen tarthatsz, rendben.
A Fa-Héj Kft. asztalai
Mivel a Fa-Héj Kft-nél egyedi bútorok gyártásával is foglalkozunk, nem ismerünk lehetetlent. Ha van saját elképzelésed, fordulj hozzánk bizalommal. Nézz körül a galériánkban, ha további ötletekre lenne szükséged.