Beszéltünk már arról, hogy a háznak van arca. Ha figyelmesen megnézed az épületeket, mindegyik olyan, mint egy ember. Az ablakok a szemek, az ajtók pedig lehetnek az arcvonások. Van, amelyik szigorú, mint a főnökünk, van, amelyik kedves, mint a párunk. De ezek egy háznál csak külsőségek. Fontosak, persze, de te is tudod, a szépséggel nem megyünk sokra, ha nincs mögötte tartalom.
Mi befolyásolja az otthon hangulatát?
Nekünk, asztalosoknak pedig nemcsak férfiként, de szakmánkból adódóan is fontos, hogy a külső valami jót is jelentsen. Jelen esetben a ház lelkére, az atmoszférájára gondolunk. Ezt pedig több minden befolyásolja.
- Elsősorban a berendezés,
- annak minősége,
- a kiegészítők esztétikus megjelenése,
- a zsúfoltság elkerülése,
- a csí, ahogy most divatosan mondják,
- és persze te, aki a házban élsz.
Kezdjük visszafelé. Lehet a házad, lakásod bármilyen takaros, szép, esztétikus és akár minőségi kivitelezésű, ha nincs benne élet, amelyet te teszel bele.
A múzeumjellegű otthonok negatívuma
Voltál már múzeumban? És olyan jellegű házban vagy lakásban? Tudod, ahol le sem mersz ülni a kanapéra, annyira tiszta minden, és olyannyira szimmetrikusan elrendezettek a dolgok. Ahol félünk, hogy leverünk valamit, vagy hogy véletlenül 2 milliméterrel arrébb mozdítjuk.
Az ilyen lakások inkább bemutatótermeknek jók, de nem otthonos bennük lakni. Szerintünk egy kis lazasággal mindent fel lehet dobni. Nem, most nem a saját esetleges trehányságunkat próbáljuk kimagyarázni neked, hanem arról beszélünk, hogy hogyan legyen élő az otthonod. Már mondanunk sem kell, ugye, hogy ehhez is vannak tippjeink?
Így tedd hangulatossá az otthonod a belső tereit!
- Ha hiszed, ha nem, nem a dekorációval kezdünk, hanem a nyílászárók tökéletes megválasztásával. A jó minőségű, színeiben világosságot és természetességet sugárzó beltéri ajtók, amelyeknek a nyitásirányára is odafigyelünk, elengedhetetlenek. Nincs is annál zavaróbb, mint amikor az ajtók kinyitva összeütköznek, fél év múlva nyikorognak, a festék lepattog róluk, sőt, még meg is vetemednek. Na, ilyen a fa-Héj Kft. ajtajaival nem történhet meg. Ha mégis, visszaadjuk az összes mérnöki diplománkat.
- Második lépésként ugyanígy figyelembe kell venni az ablakokat is, a kereteket, a zsalugátereket vagy redőnyöket, a párkányok szélességét és állását, tehát, mindent, ami csak szóba jöhet az ablakoknál.
- Csak ezt követik a bútorok, amelyeket mindenképp a lakásba illően kell megtervezni vagy megterveztetni, lehetőleg helytakarékosan, praktikusan, mindenre gondolva. Ez alatt azt értjük, hogy tudnunk kell, milyen dolgaink vannak, azokból mit szeretnénk elől hagyni, és mi az, amit el tudunk zárni.
- Amikor ezekkel megvagyunk, jöhetnek a kiegészítők, a függönyök, a textilek, az ágytakarók, fényképek, dísztárgyak és természetesen mindez úgy, hogy harmóniát sugározzon. Ha itt mellélősz, mindennek annyi.
Érdemes esetleg lakberendező segítségét is kérned, ha a mi eddigi asztalos tippjeink (nézz rá a többi blogcikkre is) nem lettek volna elegendők. Tudod, fontos, hogy te magad otthonosnak érezd a lakásodat, a házadat. Ha neked nem megy, akkor mégis kinek fog?
Az otthonod rólad szól
Ne akarj más ízlésének megfelelni, mert az azonnal lejön egy házról. És itt vissza is kanyarodtunk hozzád: az otthonod lelke te vagy.
- Érezd benne jól magad,
- tudj benne simán közlekedni,
- nyugtassanak meg a színek,
- legyenek praktikusan használhatók a bútoraidat,
és akkor nem lesz semmi hiba.
Ha segíthetünk valamiben, egyedi bútorokkal, faablakokkal, faajtókkal, csak szólnod kell.