3100 Salgótarján, Erdész u. 42.

Sokat gondolkoztunk azon, hogy a közlekedő folyosókról vagy a gyerekszobákról írjunk-e most, aztán megadtuk magunkat a közeledő óvoda- és iskolakezdésnek. A gyerekszobák praktikus berendezéséhez adunk tehát tippeket, már csak azért is, mert ez kívánja meg a legtöbb asztalosmunkát.


A gyerekszoba ugyanis olyan, mint egy nappali, annyi különbséggel, hogy ez kizárólagosan a fiatalok birodalma. Persze amikor takarításról van szó, akkor előszeretettel beengednek bennünket is… Illetve az anyukákat, mi, férfiak inkább kerüljük a témát, és bőszen szerelünk tovább. Ha kell, asztalt, széket, ágyat, polcot, függönykarnist vagy épp új házat a hörcsögnek. Mert az apák dolga meg ez, főleg, ha asztalosok.

Ebből is látszik, hogy a gyerekszoba általában tele van bútorokkal, ha pedig több gyermek is lakik egy helyiségben, zsúfolásig meg tud telni. Hogy senki ne nyomorogjon, és a gyerekek is otthonosan érezzék magukat, muszáj észszerűen berendeznünk ezt a teret.

Mire van szükség a gyerekszobában?

Sok gyerek esetén alapvető, hogy galériát vagy legalábbis emeletes ágyat készíttetünk, hogy ezzel is helyet spóroljunk. Ha iskoláskorúak, szükség van még íróasztalokra, ha pedig kisebbek, játszóasztalra. Ennek megfelelően székekre is, amelyek akár bennünket is elbírhatnak.

Ezt sok szülő kihagyja a számításból, pedig soha nem lehet tudni, hogy mikor hív meg szeretett kishercegnőnk egy teapartira a babái közé, vagy a kisfiúnk egy klassz kirakózásra.

Szükség van még kismillió tárolóhelyiségre a billiárdnyi játékhoz, és persze ott van a ruhaszekrény kérdése is.

Ha bennünket, a Fa-Héj Kft. asztalosait kérdezed, mi biztosan egyöntetűen a beépített szekrényt javasolnánk megoldásként.

A beépített szekrény mindenre megoldás

Egy ilyen szekrény

  • faltól falig „fut”,
  • úgy variáljuk benne a polcokat, a zárt, nyitott vagy üveges részeket, ahogy csak akarjuk,
  • minden elfér benne, és
  • kevés helyet vesz el a térből.

Lehet tovább is variálni olyan praktikus trükkökkel, hogy

  • lenyitható asztallapot szereltetünk rá,
  • külön fakkot az összecsukható székeknek,
  • vitrint a sportserlegeknek,
  • de ide tervezhetjük annak a bizonyos hörcsögnek a helyét is, vagy csendre vágyóknak egy akváriumot.

Így a beépített szekrény tulajdonképpen interaktív „fallá” válik, hiszen akár táblafestékkel is lefesthetjük néhány ajtaját, hogy a gyermekek oda firkálhassanak vagy emlékeztetőket írjanak rá.

A lehetőségek tárháza végtelen, és ami nagyon jó, hogy külön polcokra sincs szükség. 

Így maradhat üres falfelületünk akár egy bordásfalhoz, vagy csak a megszokott poszterkiállításnak.

Ne dönts egyedül a gyerekszoba berendezéséről!

Egyet azért ne felejts: ami szerintünk szép, jó és praktikus, az nem biztos, hogy a gyermekeink szerint is az. Mielőtt nekiesnél a gyerekszobának, beszéld meg velük is, mit tervezel. Tuti, hogy lesznek saját ötleteik is. (Most szólunk, repülőgép készítését nem vállaljuk!)

Jussatok kompromisszumra, vagy hivatkozz ránk, ha végképp nem boldogulsz. Legrosszabb esetben nem engedik meg, hogy bemenj hozzájuk a szobába. De nézd ennek is a jó oldalát: legalább megspórolod a takarítást is. Kész főnyeremény, nem?